Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kredyty bankowe – z jakich usług banku najczęściej korzystają klienci?

Finanse Data publikacji - 1 czerwca 2022 Autor - Redakcja top-newsy.pl
rodzaje usług bankowych

Obecnie pewnie nikt nie wyobraża sobie życia bez banku. Na konto przelewane są pieniądze za pracę, emerytury i renty. W banku trzyma się pieniądze, które są bezpieczniejsze niż w domu. Bank to także miejsce, w którym można otrzymać kredyt, a ten przydaje się w wielu przypadkach. Jakie rodzaje usług bankowych są najpopularniejsze?

Zobacz także: Dlaczego banki wymagają zabezpieczenia kredytu?

Rodzaje usług bankowych

Bank najczęściej kojarzy się z kredytem lub kontem bankowym. Usługi banku można jednak sklasyfikować według pewnych kryteriów. Przede wszystkim bank świadczy usługi depozytowe, czyli przechowuje i gromadzi pieniądze wpłacone przez klientów. Można wyróżnić także usługi kredytowe, które można podzielić na krótko- i długoterminowe. Bank występuje w roli pośrednika, świadcząc usługi rozliczeniowe. Są to różnego rodzaju wpłaty, polecenia przelewów czy wypłat. Bank obsługuje także różnego rodzaju transakcje międzynarodowe, które przy okazji związane są z ryzykiem kursowym i dewizowym. Nie można zapomnieć także o operacjach papierami wartościowymi, czyli usługami związanymi z rynkiem kapitałowym. Jest też wiele dodatkowych usług, z których mogą skorzystać klienci. Wachlarz jest bardzo szeroki, a w różnych bankach można skorzystać z innych warunków, dlatego ważne jest porównanie ofert kilku firm.

Kredyty bankowe – najpowszechniejsza usługa

Kredyty bankowe stanowią dużą część usług świadczonych przez banki. Wiele osób potrzebuje kredytu na mieszkanie lub na drobne wydatki. W banku można uzyskać kredyt na większe i mniejsze kwoty. Tak samo kwestia się ma z czasem spłaty. Kredyty hipoteczne są kredytami, które najczęściej klienci spłacają przez okres od 25 do 35 lat. Kredyty gotówkowe są kredytami, których okres spłaty wynosi 1 rok lub 5 lat. Wszystko zależy od wysokości pożyczki oraz płynności finansowej klienta. Dużą część kredytów stanowią kredyty hipoteczne, które można wziąć na kupno lub budowę domu czy mieszkania. Jest to także kredyt, którym można sfinansować zakup działki budowlanej lub remont nieruchomości. Kredyt hipoteczny brany jest zazwyczaj na kilkaset tysięcy złotych, dlatego zabezpieczenie kredytu to najczęściej nieruchomość. Każda osoba, która chce uzyskać kredyt, musi mieć odpowiednią zdolność kredytową. Co to oznacza? Mianowicie musi być to osoba, której miesięcznie po odliczeniu wszystkich wydatków pozostają wolne środki na spłatę rat.

Jak znaleźć najlepszą ofertę banku?

Każdy bank ma swoje własne oprocentowanie i inne warunki, którymi zachęca klientów do założenia konta czy wzięcia kredytu. Banków na rynku polskim jest bardzo dużo i ciężko czasami zweryfikować wszystkie oferty. Są jednak rankomaty, dzięki którym można porównać ofertę kredytową lub różne lokaty terminowe w szybki sposób. Wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić wskazane pola, a po kilku chwilach pojawią się oferty różnych banków. Oczywiście nie jest to ostateczny wyznacznik, który należy wziąć pod uwagę. Warto odwiedzić kilka banków osobiście i zapoznać się z warunkami. Banki bardzo często wprowadzają różnego rodzaju promocje, które pozwalają oszczędzić sporo gotówki.

Zarządzanie zespołem – jak budować efektywną kulturę pracy w firmie

Redakcja top-newsy.pl

"Top-Newsy" to dynamiczna redakcja internetowa, która specjalizuje się w obszarach IT, biznesu, marketingu i finansów. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych informacji, analiz rynkowych, praktycznych porad oraz ciekawostek związanych z szybko zmieniającym się światem technologii, przedsiębiorczości i finansów. Zespół redakcyjny "Top-Newsy" składa się z doświadczonych profesjonalistów z różnych branż, którzy śledzą najnowsze trendy i wydarzenia, aby dostarczać czytelnikom wartościowe treści i inspiracje. Ich celem jest nie tylko informowanie o najważniejszych wydarzeniach związanych z IT, biznesem, marketingiem i finansami, ale także wspieranie przedsiębiorców i specjalistów w podejmowaniu mądrych decyzji i osiąganiu sukcesów w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?